Bize ile Bağlan

Politika

AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAYI TANRIÖVER: PAZAR GÜNÜNÜ İPLE ÇEKİYORUZ

Yayınlanan

üzerinde

AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Muhammed Hakan Tanrıöver; Türkiye’nin, sadece AK Parti döneminde değil, Demokrat Parti ile başlayan süreçten bugüne edindiği maddi ve manevi kazanımların kaybedilmemesi ve devam ettirilebilmesi için, Cumhur İttifakı’nın hem Cumhurbaşkanlığı’nda, hem de TBMM seçimlerinde zaferle çıkmasının hayati bir önem taşıdğını söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında, Onat Kutlar Mahallesi’nde mahalle mitinginin adeta bir miting şölenine dönüşmesi üzerine, toplantı alanındaki yüzlerce kişiye hitap eden M. Hakan Tanrıöver, Gaziantep halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir kez daha sahip çıkacağına olan inancını yinelediğini belirterek, “Zaten, son bir aydan bu yana, sokakta, mahallede, çaşıda gözlemlediğimiz gerçeklik ve görkemli teveccüh de Sayın Cumhurbaşkanımızın bu göreve yeniden layık görüleceğini göstermektedir. Bu nedenle de 14 Mayıs’ta sandık başına gidip bu işi ilk turda bitimek için Pazar gününü iple çekiyoruz” dedi.

Konuşmasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta yeniden işbaşına getirilmesinin İslam ve bir bütün olarak insanlık alemi için önemine dikkat çeken AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Muhammed Hakan Tanrıöver şöyle konuştu: “Biz namaza durduğumuz zaman sırtımızı Ankara’ya yaslar, yüzümüzü Mekke’ye döneriz. Biz, şu Antep harbinde, İstiklal Mücadelesi yapılırken, her köy her kağnı, her minare nasıl da cepheler uzanmıştı. İşte bugün biz öyleyiz. O köylerin çocuklarıyız, o kağnıların yetimleriyiz. O minarelerin müminleriyiz. Bu ay – yıldızlı bayrak hepimizin. Hepimizin, hepimizin”.

Onat Kutlar Mahallesi’ndeki toplantıyai önceki Dönem Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Milletvekili Adayları Mesut Bozatlı, Bünyamin Bozgeyik, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da katıldı.

Şehit Kamil Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti, kütüphane kurdu

AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Muhammed Hakan Tanrıöver, çalışma programı çerçevesinde Şehitkâmil Devlet Hastanesi’ni de ziyaret etti.

Şehitkâmil Devlet Hastanesi’nde, hekim ve sağlık çalışanlarının yanı sıra hastanede tedavi gören hastalarla da görüşen M. Hakan Tanrıöver, sağlık çalışanları ve hastalara gül takdim etti.

Şehitkâmil Hastanesi’ne 100’den fazla kitaptan oluşan bir kütüphane de hediye eden M. Hakan Tanrıöver, ziyareti ile ilgili sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Şehitkâmil Devlet Hastahânesindeyiz.. Hastalarımıza şifâ, çalışanlarımıza kolaylıklar diledik. Kitap ve Gül ile gittik.. Bedir Savaşı’ndan sonra esir alınan müşrikleri her 10 Medineli çocuğa okuma, yazma öğretmesi karşılığında serbest bırakılması emrini veren Allah’a Rasûlünün Ümmetiyiz” dedi.

Tüfenkçi Yusuf Bulvarı toplantısı da mitinge dönüştü

Seçim çalışmalarını önceki gün Tüfekçi Yusuf Bulvarı – Bekir Bey Mahallesi’nde sürdüren M. Hakan Tanrıöver mahalle sakinlerinin yanı sıra çevredeki diğer mahalle sakinlerinin yakın ilgisiyle karşılaştı. Mahalle toplantısı olarak tasarlanan Tüfekçi Yusuf Bulvarı toplantısı, yoğun ilgi nedeniyle miting karakterine dönüştü.

Tüfekçi Yusuf Bulvarı – Bekir Bey Mahallesi’nde halka hitap eden M. Hakan Tanrıöver, “14 Mayıs’ta Gaziantepli aziz hemşehrilerimizin desteği ile rekor bir oy alarak 15 Mayıs’a yeni bir zafere uyanacağız” dedi.

“Türkiye’nin yeni yüzyılını birlikte inşa edeceğiz”

Gaziantep her seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AK Parti’ye çok büyük destek verdiğini hatırlatan Tanrıöver, şöyle konuştu: “14 Mayıs’ta da Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye rekor bir bekliyoruz. Gaziantepli hemşehrilerimiz Türkiye için istikrarın ne kadar önemli olduğu en iyi bilenlerdendir. AK Parti Cumhurbaşkanımız Erdoğan liderliğinde 20 yılda Türkiye’ye çağ atlatmıştır. Türkiye’nin yeni yüzyılını birlikte inşa edeceğimiz hemşehrilerimiz bu kazanımların kaybolmasına asla müsaade etmeyecektir” diye konuştu.

Tanrıöver,toplantı sonrası yaptığı twitter paylaşımında da “Tüfekçi Yusuf Bulvarı, Bekirbey Mahallesi toplantımız mahalle mitingine dönüştü.. Mandacılara Hayır, Emperyalizme Hayır.. Tüfekçi Yusuf’un Ruhu Şâd olsun” ifadelerini kullandı.

Güneş Mahalles ve Ertuğrul Gazi Mahallesi sakinlerini de ziyaret ederek 14 Mayıs seçimlerinin Türkiye’nin geleceği açısından önemine değinen ve halkın desteğini isteyen M. Hakan Tanrıöver, Ünaldı’daki atölyelerini de tek tek gezdi ve buradaki esnafın sorunları hakkında bilgi edndikten sonra, Gaziantep esnafına yönelik yeni projeler hakkında bilgi verdi.

Babası Eski Milletvekli Hasan Tanrıöver ile birlikte Kent Konseyi’ne nezaket ziyareti

AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Muhammed Hakan Tanrıöver, seçim kampanyası sürecinde Gaziantep Kent Konseyi’ne de bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Anavatan Partisi’nden Gaziantep Milletvekilliği yapan ve seçim çalışmalarında kendisine destek veren babası Hasan Tanrıöver ile birlikte Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Samet Bayrak’a konuk olan M. Hakan Tanrıöver, ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada,”Gaziantep Kent Konseyin’deyiz.. Vizyon nedir? Geçmişi bilen, Bu günü analiz edebilen, Gelecek için fikir verebilen.. Bu saydığımız özellikler; Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Sayın Samet Bayrak’ın şahsında mündemiçtir. Hüsnü kabûlleri için müteşekkiriz” dedi.

Ekonomi

YENİ ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI ALPARSLAN BAYRAKTAR KİMDİR?

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

Yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Murat Mercan’ın damadı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine getirildi.

28 Mayıs’ta ikinci turu yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ardından kurulan kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Alparslan Bayraktar, lisans öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde tamamladı.

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Ekonomi Hukuku alanında ve Fletcher School of Law and Diplomacy’den Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans dereceleri alan Bayraktar, doktorasını ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yer Sistem Bilimleri Bölümünde “enerji ekonomisi ve politikası” alanında yaptı.

2016-2018 yıllarında Bakanlık Müsteşar Yardımcılığı ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü görevini yürüten Bayraktar, 2010-2016 yıllarında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda (EPDK) Kurul üyeliği yaptı. Kamu görevlerinden önce ise yurt içinde ve dışında özel sektörde çalıştı.

Uluslararası kuruluşlar bünyesinde enerji yönetimi ve düzenlemeleri alanında çalışmaları bulunan Bayraktar, Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu (ICER) ve Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Başkanlığı yaptı. Bayraktar halen Dünya Enerji Konseyi Türkiye Başkanlığını yürütüyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı iken, 3. defa Cumhurbaşkanlığına seçilen Recep Tayyip Erdoğan tarafından 4 Şubat 2023 tarihnde açıklanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak atandı.

Okumaya Devam

Genel

MEB 379 ÖĞRETMEN VE BURSLU ÖĞRENCİ HAKKINDAKİ OHAL KOMİSYONU KARARINI AÇIKLADI

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

Milli Eğitim Bakanlığı, KHK ile kamu görevinden çıkarılan ve bakanlık adına yurtdışında resmi burslu öğrenci statüsünde öğrenim görmekte iken KHK ile öğrencilikle ilişiği kesilen 379 kişi hakkındaki Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu’na ait kararı, muhatapları adreslerinden bulunamadığı için gazete ilanıyla duyurdu.

Sabah Gazetesi ve milliyet.com.tr’de “OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu Kararının İlanen Tebliği” başlıklı ilana göre, Milli Eğitim Bakanlığı personeli 358 öğretmen, 1 Maarif Müfettişi ile yurt dışındaki 20 resmi burslu öğrencinin OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu’na yaptıkları, göreve iade ve bursluluk statülerinin iadesi hakkındaki başvurularının tamamı için Red Kararı verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın söz konusu ilanında şu bilgiler aktarıldı:

Bakanlığımız personeli iken KHK ile kamu görevinden çıkarılan ya da Bakanlığımız adına yurtdışında resmi burslu öğrenci statüsünde öğrenim görmekte iken KHK ile öğrencilikle ilişiği kesilen ve aşağıda bilgileri yer alan kişilerin ihraç işlemine karşın OHAL  İşlemleri İnceleme Komisyonuna yapmış olduğu başvuruları sonuçlandırılmıştır. Bakanlığımıza bildirilen Komisyonun kararlarında;

“1- Başvurunun reddine,

2- 7075 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinin 3 üncü fıkrası uyarınca dosyanın Kurumuna devrine,

3- Kararın, Kurumunca 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre başvurucuya tebliğ edilmesine,

4- Kararın, başvurucuya tebliğini izleyen günden itibaren 60 gün içerisinde Ankara İdare Mahkemelerinde yargı yolu açık olmak üzere  (…) tarihinde oybirliği ile karar verilmiştir.” denilmektedir.

Söz konusu kararlar, adı geçenlerin başvuru-evrak  ve MERNİS adreslerinde ikamet etmemeleri ya da MERNİS adreslerinin bulunmaması nedeniyle tebliğ edilemediğinden; Komisyon kararlılarının tebliğini izleyen günden itibaren 60 gün içerisinde Ankara İdare Mahkemelerinde dava açılabileceği hususu 7201 sayılı Tebligat Kanununun 28 inci ve müteakip maddeleri gereğince ilanen tebliğ olunur”.

17 Mayıs 2023 tarihinde yayınlanan ilanın detaylarına aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

https://www.ilan.gov.tr/ilan/1216309/tebligat-ve-duyurular-kurumsal-tebligat-ve-duyurular-ohal-islemleri-inceleme-komisyonu-kararinin-ilanen-tebligi

Okumaya Devam

Genel

YSK CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ 1. TUR OYLAMASINA AİT KESİN SONUCU AÇIKLADI

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 14 Mayıs 2023 tarihinde Milletvekili Genel Seçimleri ile birlikte yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi’ne ait kesin sonuçlarını açıkladı.

Resmi Gazete’nin 19 Mayıs 2023 tarihli mükerrer nüshasında yayımlanan YSK’nın 2023 / 1091 sayılı Kararında, ilk oylamada adayların hiçbirinin geçerli oyların salt çoğunluğunu alamadığına, bu nedenle Cumhurbaşkanı Seçimi için 28 Mayıs 2023 tarihinde 2. Tur seçim yapılacağı belirtildi.

YSK’nın Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur Oylamasının Kesin Sonucu’nu içeren 2023 / 1091 Sayılı Kararı’na göre, kayıtlı 64 milyon 145 bin 504 seçmenden, 55 milyon 883 bin 153’ü sandık başına giderek oy kullanırken, bu oyların 1 milyon 37 bin 104’ü geçersiz sayıldı.

YSK seçime katılma oranını ise % 87.04 olarak açıkladı.

YSK, yurt içi, yurt dışı ve gümrük sandıkları dahil Cumhurbaşkanı Seçimine ait seçmen ve oy kullanma verilerini şöyle açıkladı:

KAYITLI SEÇMEN SAYISI 64.145.504

OY KULLANAN SEÇMEN SAYISI 55.833.153

GEÇERLİ OY SAYISI 54.796.049

GEÇERSİZ OY SAYISI 1.037.104

KATILMA ORANI % 87,04

Hangi aday ne kadar oy aldı?

YSK’nın Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur Oylamasına ilişkin kesin kararına göre, Cumhurbaşkanı seçiminde, mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan % 49,52 ile ilk sırada yer alırken, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu % 44,88 ile ikinci sırada yer aldı.

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasındaki kaç oy fark var?

Cumhur İttifakı Adayı Recep Tayyip Erdoğan ile ikinci sırada yer alan Kemal Kılıçdaroğlu arasında, 2 milyon 538 bin 671 oy farkı bulunuyor.

YSK’nın kesin kararına göre, Cumhurbaşkanı seçimine katılan 4 adayın aldıkları oylar ile bu oylara karşılık gelen oranlar şöyle:

Okumaya Devam

GÜNDEM