Bize ile Bağlan

Türkiye

HÜDA PAR: Partimiz Hakkında Kara Propaganda Yapanların Sicili Karanlıktır

Yayınlanan

üzerinde

Öncülüğünü AK PArti ve MHP’nin yaptığı Cumhur İttifakı’na katılarak, Cumhurbaşkanlığı seçiminde mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alan HÜDA PAR Teşkilat Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhur İttifakı’na katılma konusundaki kararlarının bazı çevrelerde büyük rahatsızlık yarattığını belirterek, “Sesimizin siyaset alanında yükselmesine ve etkimizin artmasına tahammül edemeyenler her türlü ahlaksızlığa başvurarak partimiz hakkında kara propagandalara başvurdu” denildi.

Türkiye’nin HÜDA PAR’ın kardeşlik, birlik ve adalet anlayışına ve “Önce İnsan Öncelik Adalet” düsturuna ihtiyacı olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Partimiz hakkında kara propaganda yapanların hedefleri bellidir, sicilleri kirli ve karanlıktır. Partimizin siyasi etkisinin artması ve günden güne güçlenmesi, bu kesimlerin amaçlarına ket vuracaktır” ifadeleri kullanıldı.


AK Parti’nin 14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimlerinde 4 milletvekili kontenjanı verdiği HÜDA PAR’ın açıklamasında öne çıkan başlıklar şöyle:

“Bizim anlayışımızda Siyaset; Allah’ın Arzı’nda insanoğluna biçilen misyonun gereğini yerine getirmek için toplumun geleceğini inşa eden projeler üreterek toplumu yönetmeye aday olmaktır. Her işin zorluğu olduğu gibi siyasetin de zorlukları, sıkıntıları ve yerine getirilmesi gereken fedakârlıkları vardır.

Bizim siyasi anlayışımıza göre parti çalışmaları; ilahi rızayı kazanmak, kulluk vazifesini yerine getirmek için ibadet bilinci ile Allah’ın emri olan adaletin tesisi için yapılmalıdır. Bu hedefi gerçekleştirmek için çalışmalarda birlik ve beraberlik olmazsa, ilahi rıza ve ihlas olmazsa, ibadet bilinci olmazsa, samimiyet, fedakârlık ve özveri olmazsa; başarı olmaz, muvaffakiyet olmaz ve istenilen netice alınmaz. Netice, ilkelerden taviz vermeden istikamet üzere kalarak elde edilir.

İslam’ı ölçü alarak hayatlarını sürdüren bizler zorlukları aşmayı ve fedakârlıkları yerine getirmeyi hedefleyerek partimizi kurduğumuz 19 Aralık 2012 tarihinden bu yana siyasi çalışmalarımızı sürdürdük. Gün oldu üzüldük, gün oldu sevindik ama Elhamdülillah bir an bile; doğrudan şaşmadan, haktan ayrılmadan ve ilkelerimizden taviz vermeden inanç ve azimle bugünlere geldik.

Değerlerimizi muhafaza ederek istikametle yaptığımız çalışmalar ve içinde bulunduğumuz siyasi konjonktür gereği aldığımız kararlar kimi çevreleri ciddi manada rahatsız etti. Sesimizin siyaset alanında yükselmesine ve etkimizin artmasına tahammül edemeyenler her türlü ahlaksızlığa başvurarak partimiz hakkında kara propagandalara başvurdu. Bunu yapanların hedefleri bellidir, sicilleri kirli ve karanlıktır. Partimizin siyasi etkisinin artması ve günden güne güçlenmesi, bu kesimlerin amaçlarına ket vuracaktır.

Bugün geldiğimiz süreç hem partimiz için hem de Türkiye siyasetinin geleceği açısından bir dönüm noktasıdır. Bu süreçte hakkın ve hakikatin ikamesi için çalışan HÜDA PAR’ın sesinin yükselmesi, mesajlarından toplumun haberdar olması ve karalama faaliyetlerinin boşa çıkarılması için memleketin ve nesillerin geleceği konusunda kaygısı olan bütün kardeşlerimizle birlikte hareket etmeyi önemsiyor ve buradan çağrıda bulunuyoruz.

İnsanımızın, duyarlı ve hassasiyet sahibi kişilere ihtiyacı vardır. Toplumun, İslam’ı ölçü alarak hayatını sürdüren şuurlu Müslümanların çözüm reçetelerine ihtiyacı vardır. Siyaset kurumunun, yalan söylemeyecek, iftira atmayacak, basit bir dünyalık menfaat adına dürüstlükten ayrılmayacak inançlı insanlara ihtiyacı vardır.

Türkiye’nin HÜDA PAR’ın kardeşlik, birlik ve adalet anlayışına ve “Önce İnsan Öncelik Adalet” düsturuna ihtiyacı vardır. Bu sebeplerden dolayı hakkın sesinin yükselmesini ve yeryüzünde adaletin tesis edilmesini isteyen herkes için gün sorumluluk alma günüdür. Gün kişisel hesapları, kırgınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakıp kutlu dava için hizmet etme günüdür.

Bizler, halkımızın ve insanlık ailesinin geleceği için kaygı duyan ve gelecek nesillere dair derdi olan herkese elimizi uzatıp onlarla birlikte milletimize ve memleketimize hizmet etmek istiyoruz. Bizler, üzerine düşen görevi davaya hizmet bilinciyle eksiksiz yerine getiren, halkın dert ve sorunlarıyla ilgilenen, yeni bir heyecan ve yeni bir seferberlik ruhuyla saha çalışmalarını yapacak kardeşlerimizle birlikte yol yürümek istiyoruz.

Bu vesileyle, başta geçmiş dönemlerde hizmet etmiş, görev yapmış, emek harcamış veyahut hizmeti olmamışsa bile bundan sonra faydalı olmak ve teşkilatlarda görev almak isteyen bütün HÜDA PAR gönüllülerini yanımızda görmek istiyor, onları aktif çalışmalara katılmak ve destek sunmak için il ve ilçe başkanlıklarımıza davet ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle partimizin bundan sonra yapacağı çalışmaların hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyoruz. Davamızın sonu Allah’a hamd etmektir”.

Okumaya Devam
Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Enerji Bakanı Dönmez: Gabar’daki Petrol Türkiye’nin Makûs Talihini Yenecek

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin günlük petrol üretiminin 5 yıl önce 40-50 bin varil, geçen sene 80 bin varil olduğunu belirterek, “Bu son sahayla (Gabar Dağı) birlikte birkaç yıl içinde ilave 100 bin varil daha üretim imkanına kavuşmuş olacağız. Böylece yıllık üretimimiz, tüketimimizin neredeyse yüzde 20’sini, belki bir miktar fazlasını karşılayabilir hale gelecek.” dedi.

Eskişehir’de, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ve Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen İç Anadolu Kariyer Fuarı’na katılan Dönmez, Karadeniz’deki doğal gaz ve Şırnak Gabar Dağı’ndaki petrol keşiflerine ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Karadeniz’deki keşfi açıklarında birilerinin inanmadığını, aşamaları geçtikçe inananların sayısının arttığını dile getiren Dönmez, “Karada da en son yaktık, sisteme de bu ay içinde veriliyor. Bir yandan da Sayın Cumhurbaşkanı’mız vatandaşlarımıza açılışta iki müjde vermişti. Birisi 25 metreküp mutfak kullanımlarının bir yıl süreyle bedavaya verilmesi, diğeri de ilk bir ayda tüm faturaların karşılanması. Faturalar gitmeye başladı. Orada tüketim değerleri yazıyor ama ‘sıfır’ bedel, ‘Karadeniz gazımız hayırlı olsun’ şeklinde. Son derece olumlu geri dönüşler de alıyoruz.” ifadesini kullandı.

“Bu son yıllardaki gelişmeler ithalatımızı önemli ölçüde azaltır”

Bakan Dönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Gabar Dağı’nda keşfedilen yeni petrol rezervinin duyurulmasının ülkede heyecanla karşılandığını söyledi.

Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını kıracak, azaltacak müjdelerin peşi sıra gelmeye başladığını vurgulayan Dönmez, şöyle devam etti:

“Bu niçin oluyor? Sayın Cumhurbaşkanı’mızın elbette bu projenin arkasında kararlı şekilde durması, ekibimizin bu işe adanması ve inanması. Arayınca da çalışınca da Mevla’m nasip ediyor. Hakikaten son derece sevindirici anlar ve günler yaşıyoruz. 5 yıl önce bizim petrol üretimimiz günlük 40-50 bin varil bandındaydı. Geçtiğimiz yılı 80 bin varille kapattık. Bu son sahayla birlikte birkaç yıl içinde ilave 100 bin varil daha üretim imkanına kavuşmuş olacağız. Böylece yıllık üretimimiz, tüketimimizin neredeyse yüzde 20’sini, belki bir miktar fazlasını karşılayabilir hale gelecek. Bizim ithalatta en önemli kalemlerimizden biri, enerji ithalatı; petrol ve doğal gaz. Bu son yıllardaki gelişmeler ithalatımızı önemli ölçüde azaltır. Cari açığımıza son derece pozitif katkısı olacak. Sadece geçtiğimiz yıl 95 milyar dolarlık enerji ithalatı vardı, petrol ve doğal gaz olmak üzere. Ne kadar fazla üretirsek, yurt dışına ödeyeceğimiz döviz de o kadar azalacaktır.”

Dönmez, Gabar’daki kuyuya şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın isminin verildiğini hatırlattı.

Geçen yıl da yine Gabar’daki bir kuyuya şehit Esma Çevik’in adını verdiklerini anlatan Dönmez, “Bu şehitler bizim kamu görevlilerimiz. Çalışırken şehit olmuşlardı. Onların adını o sahalar faaliyet gösterdiği müddetçe hatıralarımızda yaşatmak için bu sahalara verdik.” diye konuştu.

Bu keşfin, Türkiye’nin enerjideki “makus talihini” önemli ölçüde değiştireceğini kaydeden Dönmez, “Çünkü o sahada bizim daha arayacağımız birçok bölge var. Neden oraya giremedik yıllarca? Terör vardı, terör nedeniyle oralara giremiyorduk. Belki de terörün olma nedenlerinden biri bu. Şimdi terörden arındırıldıkça o bölgelerde aramalarımıza, araştırmalarımıza hız vereceğiz.” diye konuştu.

Nükleer enerjiyle ilgili çalışmalar

Bakan Fatih Dönmez, Mersin’deki nükleer güç santraline nükleer yakıtı getirdiklerini, söz konusu santralin nükleer tesis statüsünü kavuştuğunu anımsattı.

Tesisteki 4 ünite devreye girdiğinde, ülkenin elektrik tüketiminin yüzde 10’unu karşılayabilecek kabiliyette olduğunu aktaran Dönmez, şunları kaydetti:

“Maalesef nükleer teknoloji sahip olmadığımız, bir türlü gerçekleştiremediğimiz bir alandı. Konuyu sadece enerji bağlamında da görülmemek lazım. Farklı alanlarda da nükleer teknoloji kullanılıyor, özellikle sağlık alanında. Nükleer tıp, gerek görüntüleme, gerek teşhis ve tedavide bu tip süreçlerde de yoğun olarak kullanılıyor. Mühendislerimiz, uzmanlarımız artık bu alanlarda da kendilerini geliştirebilecek, araştırmalar yapabilecek noktaya doğru gidiyor. Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK) bünyesinde Nükleer Araştırma Enstitümüz var. Orada gerek özel araştırmalarında, denemelerde kullanılacak teçhizatı ve alt yapıyı kurduk gerekse tıp alanındaki ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere proton hızlandırıcımız var. Onunla birtakım AR-GE çalışmalarımızı yapıyoruz. Üniversitelerimiz yoğun bir şekilde kullanıyor. Zaman zaman özel sektörden talepler geliyor.”

Yeni müjdelerin gelebileceğini vurgulayan Dönmez, “Çalışmalarımızı ilerliyor. Netice aldıkça elbette yeni müjdelerimiz gelecek. Vatandaşlarımızın bizi izlemesi lazım. Bizi izlemeye devam edin.” dedi.

Okumaya Devam

Genel

ÇOĞUNLUĞU DEPREM BÖLGESİNDE 22 YENİ İDARE MAHKEMESİ KURULDU

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

Adalet Bakanlığı, 12 ilde 22 yeni İdare Mahkemesi kurulmasına karar verildiğini açıkladı.

Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 2576 Sayılı Bölge İdare Mahkemeleri, İdare Mahkemeleri ve Vergi Mahkemelerinin Kuruluşu ve Görevleri Hakkında Kanun uyarınca kurulan yeni İdare Mahkemelerinin kurulacağı iller ve sıra numaraları şöyle:

Malatya’da 3 ve 4. İdare Mahkemeleri

Adana’da 4 ve 5. İdare Mahkemeleri

Adıyaman’da 2,3 ve 4. İdare Mahkemeleri

Diyarbakır’da 5. İdare Mahkemesi

Gaziantep’de 4 ve 5. İdare Mahkemeleri

Hatay’da 4, 5 ve 6. İdare Mahkemeleri

İstanbul’da 17 ve 18. İdare Mahkemeleri

İzmir’de 8. İdare Mahkemesi

Kahramanmaraş’da 2, 3 ve 4. İdare Mahkemeleri

Muğla’da 4. İdare Mahkemesi

Osmaniye’de 2 ve 3. İdare Mahkemeleri

Şanlıurfa’da 4 ve 5. İdare Mahkemeleri.

Deprem davaları için mi kuruldu?

Yeni kurulan 22 idare mahkemesinin büyük bölümünün 6 Şubat depremlerinin yıkıma uğrattığı deprem illerinde kurulması dikkat çekti.

Bu durum, deprem sonrası ortaya çıkan hak sahipliği ve mülkiyet sorunları, idareye karşı açılacak tazminat ve yürütmeyi durdurma davalarının büyük yoğunluk oluşturacağına da işaret ediyor. (Haber: volthaber)

Okumaya Devam

Gündem

MALATYA’DA YÜZBİNLERCE İNSAN ÇADIRDA YAŞIYOR AMA BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN’IN DERDİ MAKAM ARACI

Yayınlanan

üzerinde

Tarafından

Şubat ayında meydana gelen depremlerde adeta yerle bir olan ve yüzbinlerce insanın çadırkentlerde yaşadığı Malatya’da, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni makam aracı olarak, yaklaşık 1,5 milyon TL değerindeki TOGG satın almanın ve bundan sonra makam aracı olarak TOGG kullanacak olmanın büyük mutluluğunu yaşıyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, makam aracı galerisine bir de TOGG eklediğini büyük bir müjde gibi açıklayarak, “Bu aracımızı Büyükşehir Belediyesi makam aracı olarak kullanacağız. “Huzurlu bir şekilde Malatya’mıza ve insanımıza hizmette kullanmak nasip olur inşallah” dedi.,

Selahattin Gürkan, Malatya Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törenle, yeni makam aracı TOGG’un direksiyonuna geçti ve törendeki vatandaşlara kornayla iletişim kurdu.

Konuyla ilgili olarak malatya.bel.tr’de yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye’nin ilk Yerli ve Milli otomobili TOGG Malatya Büyükşehir Belediyesi makam aracı oldu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, makam aracı olarak kullanacağı Türkiye’nin yerli ve milli aracı TOGG’u teslim aldı.

2017 yılında Yerli ve Milli aracın yapılacağının Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmasının ardından sipariş veren kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte belediyeler arasında yer alan Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilk aracını teslim aldı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın makam aracı olarak kullanacağı TOGG, Başkan Gürkan tarafından teslim alındı.

TOGG’u teslim alan ve sürüş deneyimini yaşayan Başkan Gürkan, Türkiye Yüzyılı için yerli ve milli bir araç olan TOGG’un farklı bir sürüş keyfi verdiğini belirtti. Başkan Gürkan, yapılan teknolojik atılımlarla birlikte yerli ve milli markaların Türkiye’nin oyun kuran bir devlet haline geldiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Yerli ve Milli aracın kendilerini gururlandırdığını belirten Başkan Gürkan yaptığı açıklamada, “Yerli ve Milli aracımızın olması bizi gururlandırdı, onurlandırdı. Ülkemizi gururlandırdı. Bu gelişme ile birlikte bizde bu dünyada teknolojik gelişmelerde varız dedik. Hürkuş ile başlayan Nuri Demirağ’la başlayan daha sonra inkitaya uğrayan çok partili döneme geçtikten sonra devrim arabasıyla devam eden 1960’lardan sonra bazı entrikalarla üretimine ara verilen ve üretilmeyen yerli araçlar Cumhurbaşkanımız liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdogan’ın 5 şirkete talimat verip artık bu konuda yerli ve milli bir aracın yapılması noktasındaki vizyonu ve ufku ile birlikte Türk müteşebbisinin harekete geçmesini görüyoruz. 2002 yıllarından sonra başlayan bu süreç 2007 yıllarında ayrı bir ivme 2015 yılından sonra daha hızlı bir ivme yakalamış ve 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. Yılında Cumhuriyetimize yakışan yerli ve milli bir otomobil üretilmiştir.  

Yerli ve Milli bir otomobil versiyon olarak 2035 yılının ötesi düşünülerek üretilmiş bir versiyon. Fosil yakıtların 2035 yılından sonra kullanımının yasak olması artık mazot, benzin ve benzeri yakıtları kullanan araçların daha sonraki süreçte kademeli olarak trafikten men edileceğini düşünürseniz bu versiyon 2035’in ve daha yukarı bir vizyonun üzerine hazırlanmış bir tasarımdır. Bu tasarımı yapan Türk mühendis ve teknik elemanlarımıza bu vizyonu Türk mühendis ve teknik elemanlarına gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza bu vizyonu yerine getiren müteşebbis iş insanlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah yerli ve milli aracımız TOGG’a bundan sonra Türkiye’nin ve Malatya’nın yollarında kazasız belasız seyirler temenni ediyorum. Allah hayırlı etsin. Bu aracımızı Büyükşehir Belediyesi makam aracı olarak kullanacağız. Huzurlu bir şekilde Malatya’mıza ve insanımıza hizmette kullanmak nasip olur inşallah.

İnşallah yarın Bayraktar ile birlikte, Kızılelma ile birlikte Roketsan’ın üretmiş olduğu roketler ile birlikte SİHA-İHA ile birlikte, TCG Anadolu ile birlikte Uçak gemilerimizle birlikte Türkiye artık dünyada bende buradayım diyen piyon olarak değil oyun kuran bir ülke konumuna geldi. Bu duruma gelmesinde bu vizyonu bize gösteren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza, Bakanlarımıza, müteşebbislerimize ve teknik adamlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Türk Devletine ve Milletine hayırlı olsun. İnşallah bu yeni bir başlangıç olur uzayda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ileri hedef noktasında ‘İstikbal göklerdedir’ anlayışı içerisinde muasır medeniyetin üzerine çıkmak dileğiyle” şeklinde konuştu.  

Büyükşehir Belediyesi önünde sergilenen Yerli ve Milli aracımız TOGG’a ilgi gösteren vatandaşlar fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmediler”

Okumaya Devam

GÜNDEM